Meer dan 10.000 kwaliteitswijnen Gratis verzending vanaf €100 Score 9.5/10 - 3.089 beoordelingen
Verzenden naar
Zoek uw favoriete wijnen
Thuiswinkel Waarborg certificaat Trust Ecommerce Europe
Winkelmandje
0
Tijdelijk uitverkocht

Vul uw e-mailadres in en ontvang een bericht zodra dit product weer leverbaar is.

Levering binnen 2-3 werkdagen Levering binnen 2-3 werkdagen

     

Meer informatie over de Domaine d'Ardhuy - Aloxe-Corton Grand Cru Corton-Charlemagne

Domaine d'Ardhuy is een Bourgognehuis dat in korte tijd tot de top 5 producenten van de regio ging behoren. Zeer uitgebreide keuze aan terroirs, en hoge kwaliteit van de basis tot de Cru's. Gabriel Ardhuy hielp in de Bourgogne bij de oogst van 1947 en ontmoette daar zijn toekomstige vrouw Eliane, dochter van een wijnboer uit Bourgogne. Zij krijgen zeven dochters. De familie d'Ardhuy is lang eigenaar geweest van het handelshuis Pierre André, met als hoofdzetel Château Corton-André. Dat werd in 2002 verkocht, zodat alle aandacht kon uitgaan naar de eigen wijngaarden en het ontwikkelen van het eigen domein. De familie d'Ardhuy bezit meer dan veertig hectare wijngaard in geweldige percelen en heeft daarnaast nog een bedrijf in de Rhône in eigendom. Voor beide domeinen is er een dochter aangewezen om het te organiseren. Begin 2003 kwam Carel Voorhuis, zoon van een advocaat uit Maastricht die eerder een wijnhuis in de Jura had gekocht, als ‘régisseur’ binnen. En toen ging het snel: in 2004 koos de Revue de Vins de France Domaine d'Ardhuy als nummer 3 van producenten in de Côte de Beaune en als nummer 4 in de Côte de Nuits.

Klimaat & terroir

De 30 tot 60 jaar oude wijnranken staan aangeplant op steile, zuidoostelijke georiënteerde hellingen van de heuvels bij Ladoix-Serrigny en Aloxe-Corton. De bodem bestaat hier uit kalksteen en mergel.

Vinificatie

Om het frisse, elegante karakter van de wijn zoveel mogelijk te behouden ondergaat de wijn slechts een lichte houtrijping.

Geur & Smaak

Een prachtige Bourgogne waarin druif en terroir volledig tot hun recht komen. Complex en rijk in de neus, met aroma’s die zich blijven ontwikkelen. Vol en delicaat van smaak met tonen van romige boter, gebakken appels, honing, abrikoos en citrusfruit. De afdronk is zeer lang en spannend.

Op zoek naar andere producten van Domaine d'Ardhuy?

Op de wijnhuispagina van Domaine d'Ardhuy vindt u alle producten die Bovino aanbiedt.

Andere bekeken ook