Meer dan 10.000 kwaliteitswijnen Gratis verzending vanaf €100 Score 9.5/10 - 3.089 beoordelingen
Verzenden naar
Zoek uw favoriete wijnen
Thuiswinkel Waarborg certificaat Trust Ecommerce Europe
Winkelmandje
0
21,95
Levering binnen 1 werkdag Levering binnen 1 werkdag

     

Meer informatie over de Nicolas Potel - Bourgogne Chardonnay Vieilles Vignes

Maison Nicolas Potel is eind jaren 90 opgericht door de zoon van de legendarische wijnmaker Gerard Potel. Het bedrijf is tegenwoordig eigendom en tegelijkertijd het juweel in de kroon van Maison Laboure-Roi. Het Maison heeft nog steeds zijn eigen identiteit binnen het concern en biedt een groot portfolio aan Grand Cru, Premier Cru en andere Bourgognes.

Klimaat & terroir

Tegenwoordig is het in de selectie, vinificatie en veroudering van hun beste wijnen waar Maison Nicolas Potel-wijnmaker Brigitte Putzu al haar aandacht op richt. Maison Nicolas Potel heeft zijn internationale reputatie opgebouwd door wijnen te maken van de mooiste wijngaarden van de Bourgogne. Hun appellation Villages, Premiers Crus en Grand Crus worden over de hele wereld aanbevolen vanwege hun puurheid van stijl, hun authentieke appellations en hun geboorteland. Ze houden zich aan duurzame wijnbouw, betrekken hun druiven van onder andere 35+ jaar oude wijngaarden, biodynamische en biologische wijngaarden waar mogelijk. Brigitte volgt de biodynamische kalender en creëert wijnen in hun stijl, om het beste van hun typische individualiteit te respecteren.

Een generieke Chardonnay is, mits gemaakt door een goede producent, zeker géén zwaktebod. Je ziet ze niet vaak, maar hier is het raak! Gemaakt van gevarieerde biologisch verbouwde wijngaarden met diverse bodemsamenstellingen van de Chablis tot aan de Maconnais.

Vinificatie

Traditionele wijnbereiding, met zeer weinig tussenkomst tijdens het proces, fermentatie met alleen natuurlijke gisten, beperkt gebruik van eiken en vaak gedeeltelijke malolactische gisting. Allemaal "vieilles vignes" wijnstokken en op zijn klassiek bourgondisch op eik uitgebouwd

Geur & smaak

De neus is eerlijk en openhartig met appel, peer, witte bloemen, en een amandelspijs gevuld bladerdeeg broodje. Verleidelijk maar oprecht. Velours textuur met een evenwichtige zuurgraad. Alles mooi uitgebalanceerd. Na enkele jaren rijping word je hier erg blij van.

Serveersuggestie

Dit kan uitstekend gecombineerd worden met veel gerechten: Guiche Lorraine, Jambon Persillé, maar wat te denken van een goed uitgevoerde fish en chips...?

Andere bekeken ook