Meer dan 10.000 kwaliteitswijnen Gratis verzending vanaf €100 Score 9.5/10 - 3.089 beoordelingen
Verzenden naar
Zoek uw favoriete wijnen
Thuiswinkel Waarborg certificaat Trust Ecommerce Europe
Winkelmandje
0
Tijdelijk uitverkocht

Vul uw e-mailadres in en ontvang een bericht zodra dit product weer leverbaar is.

Levering binnen 2-3 werkdagen Levering binnen 2-3 werkdagen

     

Meer informatie over de Masciare Taurasi Pian del Bosco

In het mooie Campanië is Le Masciare een opvallend wijnhuis tussen alle traditionele familiebedrijven. Het huis wordt in 2001 opgericht door Caterina Martone, met slechts 4 hectare olijfgaard en 4 hectare wijngaard, aangeplant met de lokale Aglianicodruif. In 2009 stapt de Nederlandse zakenman Erik den Dunnen in het bedrijf, die tot aan dat moment in de financiële wereld werkt. Geïnspireerd door het Italiaanse leven en de prachtige wijnen tijdens een verblijf bij de familie van zijn Italiaanse vrouw Virna, besluit hij het Nederlandse zakenleven achter zich te laten om te gaan doen waar zijn passie ligt: met beide voeten in de natuur producten maken waar hij zelf en anderen van kunnen genieten. Hij vindt de ideale plek bij Le Masciare in Paternopoli, in het hart van Irpinia in Campanië.

Klimaat & terroir

De druiven voor deze wijn komen uit de oudste wijngaard van het huis, de Pian del Bosco. De wijnranken zijn gemiddeld zo’n 70 jaar oud, maar de oudste stokken in deze wijngaard zijn maar liefst 150 tot 200 jaar oud. Deze oude ranken geven een van nature lage opbrengst van geconcentreerde druiven. De bodem bestaat uit vulkanisch zand en bevat grote keien en hier en daar wat klei. Deze wijn wordt alleen in de beste oogstjaren gemaakt.

Vinificatie

De druiven worden relatief laat geoogst, van eind oktober tot half november. Tijdens de handmatige oogst worden alleen de beste druiven geselecteerd. De vergisting en eerste deel van de rijping van ca. 18 maanden vinden plaats in roestvrijstalen tanks, gevolgd door een rijping op grote vaten van Frans eikenhout gedurende minimaal 1 jaar. Na botteling rijpt de wijn nog 24 maanden op de fles voordat hij op de markt wordt gebracht.

Geur & Smaak

De geur is overweldigend en puur met aroma’s van kersen en bosvruchten en subtiele kruidige tonen van viooltjes en tabak. Krachtig en sappig van smaak met frisse zuren en een lange, complexe afdronk met tonen van pruimen, zwarte kersen en zwarte peper. Jong al enorm indrukwekkend en mooi, maar met een rijpingspotentieel van 15 tot 20 jaar. Een absolute topwijn van een zeer representatieve producent uit een unieke wijnregio.

Serveersuggestie 

Serveer op 16 tot 18 graden 

Andere bekeken ook